Tepelná čerpadlá

Tepelné čerpadlá využívajú energiu z prírody ( z podzemnej vody alebo vzduchu) a premieňajú ju na teplo, ktoré je prakticky využiteľné na vykurovanie alebo ohrev vody. Z celkovej energie, ktorá je odovzdaná vykurovaciemu systému, sa ¾ energie získava z okolitého prostredia, čím sa dosahujú veľmi nízke prevádzkové náklady. Ďalšou prednosťou je, že nie je potrebné zriaďovanie plynovej prípojky, komínov alebo skladovacích priestorov tuhých palív. Možnosť kombinácie so solárnymi a fotovlotaickými systémami robí tepelné čerpadlá ešte atraktívnejšími a efektívnejšími.

V našej ponuke nájdete dva typy tepelných čerpadiel:

  • Voda - Voda
  • Vzduch - Voda

Tepelné čerpadlo voda - voda

ENERGIA Z VODY

Energia je odoberená z podzemnej vody, ktorá je najvhodnejším zdrojom energie pre tepelné čerpadlá. Je to z toho dôvodu, že má pomerne stálu a vysokú teplotu ( 8-14°C ) v zimnom i v letnom období. Naša spoločnosť používa vlastnú technológiu, vďaka ktorej nie je potrebné vŕtanie hlbokých studní, preto sú nižšie vstupné investície. Pritom účinosť systému sa pohybuje pri 5-6 COP, t.j. z 1 kW elektrickej energie dokáže vyrobiť 5-6 kW tepelnej alebo chladiacej energie.Tento typ tepelného čerpadla navrhujeme a inštalujeme podľa individuálnych požiadaviek zákazníka, z kvalitných komponentov od výrobcov ako Copeland, Siemens, Swep, Danfoss a ďalších.

Výhodou TČ voda-voda v porovnaní s TČ vzduch-voda je stále COP nezávislé od vonkajšej teploty.

Spotreba elektrickej energie v porovnaní s elektrokotlom je tri až päť krát nižšia, z čoho vyplývajú aj nižšie prevádzkové náklady. Vykurovanie tepelným čerpadlom je vysoko efektívne.

V súčasnosti neexistuje bežne dostupný úspornejší systém vykurovania.

Neváhajte a kontaktujte nás!

Scroll to Top