Stropné chladenie

Stropné chladenie prináša novú dimenziu pohody počas horúcich letných dní, pričom chladenie stropom predstavuje najkomfortnejšiu alternatívu tohto systému. Pocit jemného chladu bez prievanu je jedinečný a veľmi príjemný. Strop poskytuje spravidla dostatok chladiacej plochy a zároveň najvyšší výkon spomedzi plošných chladení. Navyše Vašu peňaženku potešia nízke prevádzkové náklady.

Princíp stropného chladenia

Ľudské telo odovzdáva teplo konvekciou (10%), vyparovaním (30%), a predovšetkým sálaním (viac ako 50%)

Klasické klimatizačné systémy odbúravajú vznikajúci pocit tepla prúdením studeného vzduchu (konvekciou). Prináša to nasledujúce negatívne efekty:

  • zvýšená hlučnosť
  • prívod príliš chladného vzduchu
  • nepríjemný prievan
  • zdravotné problémy vzniknuté vplyvom prechladnutia

Stropné chladenie je založené na princípe cirkulácie 15-16 °C studenej vody ( napríklad vodou zo studne ) v strope, čím sa dosiahne jeho ochladenie na približne 18°C. Vzniká prirodzená a príjemná klíma obytného priestoru bez nežiaduceho prúdenia vzduchu a vírenia roztočov. Práve preto je stropné chladenie ideálne pre malé deti a alergikov. Okrem toho má úplne tichú prevádzku a nízku spotrebu elektrickej energie.

Toto jemné veľkoplošné chladenie spĺňa najvyššie požiadavky na ideálny tepelný komfort, pretože dokáže odbúrať teplo pre ľudský organizmus najprirodzenejším spôsobom - sálaním.

Stropné chladenie predstavuje aj v porovnaní s inými spôsobmi plošného chladenia (podlahou, stenou) najvyšší štandard pohody.

Neváhajte a kontaktujte nás!

Scroll to Top